Osiągnięcia

Osiągnięcia naszych wychowanków

DEBIUT PATRYCJI BIEGUN W REPREZENTACJI POLSKI (13.04.2016)

W kwietniu 2017 roku Patrycja Biegun rozegrała trzy spotkania w REPREZENTACJI POLSKI U-16 z Norwegią, Słowacją i Litwą , grając przeciwko drużynie Słowacji zdobyła swoją premierową bramkę.

AWANS DO I LIGI ŚLĄSKIEJ MLODZIKÓW (12.11.2016)

Bez wątpienia jest to największy sportowy sukces w historii klubu i sportu młodzieżowego na terenie Gminy Milówka. Do tej pory możliwość gry na takim poziomie była realna tylko dla klubów posiadających ogromne zaplecze sportowe i dysponującymi klasami sportowymi w danym roczniku a tu niespodziewanie dokonała tego anonimowa drużyna z malutkiej Milówki.

Historycznego awansu jesienią 2016 roku dokonali następujący zawodnicy (roczniki 2005,2006) : Szymon Zawada, Michał Zawada, Dominik Słowik, Maciej Słowik, Kacper Szpak, Daniel Golec, Karol Śleziak, Karol Maślanka, Kamil Węglarz, Piotr Loranc, Michał Gluza, Jakub Kubas, Marcin Byrtus, Ksawery Szewczyk, Witek Wojtas, Karol Jopek

INTERSPORT YOUTH FOOTBALL FESTIVAL KAPOSVAR (10.07.2016)

Na Węgrzech w lipcu 2016 roku chłopcy w kategorii wiekowej U-12 i U-14 i dziewczyny w kat.U-15  dokonali wielkiej rzeczy . W doborowym towarzystwie drużyna chłopców młodszych zajęła  3 miejsce, chłopców starszych 5 miejsce,  natomiast dziewczyny nie dały żadnych szans zespołom z Węgier, Słowacji i Serbii i w pięknym stylu wygrały jeden  z największych rozgrywanych w Europie turniej drużyn dziecięcych i młodzieżowych  Intersport  Youth Football który odbywa się na Węgrzech w mieście Kaposvar.

MUNDIALITO 7 (04.12.2016)

Rekordowa liczba drużyn i uczestników, emocje od pierwszego do ostatniego meczu, wypełnione kibicami hale, fantastyczna atmosfera tak w skrócie można opisać to co się dzieje na przełomie listopada i grudnia w Milówce i Węgierskiej Górce. Jako organizatorzy cieszymy się że turniej MUNDIALITO stał się wizytówką naszego regionu o czym świadczy poziom zespołów jakie do Nas przyjeżdżają oraz że są to zespoły które przejeżdżają setki kilometrów by razem z nami bawić się piłką nożną w czasie trwania turnieju. Główną intencją jaka kierowała Nami przy organizacji Mundialito było danie możliwości dzieciom z naszego regionu rywalizacji z najlepszymi i to bez wątpienia Nam się udało, a co cieszy jeszcze bardziej chłopcy(UKS LISEK MILÓWKA) i dziewczyny(TS MITECH ŻYWIEC) radzą sobie w turnieju fantastycznie dostarczając wszystkim kibicom wiele niezapomnianych wrażeń.

Wyniki końcowe Mundialito 7

Dziewczyny TS Mitech Żywiec

Kat.U-13  , 4 miejsce

Kat. U-16 . 1 miejsce

Chłopcy UKS Lisek Milówka

Kat. U-12 , 2 miejsce  (Liga Mistrzów)

Kat. U-9 , 1 miejsce (Liga Europy)

MUNDIALITO 8 (03.12.2017)

Jak co roku na przełomie listopada i grudnia Milówkę i Węgierską Górkę  ogarnia piłkarskie szaleństwo. Ósma edycja zgromadziła aż 64 zespoły i blisko 770 zawodników i zawodniczek. Impreza urosła do rangi największego sportowego wydarzenia organizowanego dla dzieci na Podbeskidziu. Cieszy również fakt, że w tak doborowym towarzystwie nasze zespoły odgrywają kluczową  rolę. Zespół z rocznika 2005 uplasował się na 4 miejscu, natomiast rocznik 2008 ukończył rywalizację na najniższym stopniu podium . Warte odnotowania są także wysokie lokaty naszego partnerskiego klubu TS MITECH ŻYWIEC, który w turnieju dziewczyn kategorii U-16 zdobył 3 miejsce, natomiast młodsze koleżanki z rocznika 2005 uplasowały się na drugim miejscu. Nie może umknąć uwadze także fakt, że w trzech wymienionych kategoriach najlepszymi zawodnikami zostali zawodnicy LISKA oraz Mitechu, a są nimi : Jakub Motyka, Marta Talik, Bożenka Kurowska.

PARNU SUMMER CUP (02.07.2017)

W lipcu 2017  roku udaliśmy się do dalekiej Estonii gdzie rywalizowaliśmy w turniejach chłopców roczników 2002 i 2005 oraz turnieju dziewczyn rocznika 2001 . Zespoły chłopaków  w stawce kilkudziesięciu zespołów zajęły miejsca w pierwszej „10”. Po raz kolejny furorę zrobiły dziewczyny z Patrycją Biegun na czele, które nie dały szans żadnej drużynie z : Estonii, Łotwy i Finlandii pewnie wygrywając turniej. Dodatkowo popularna „PYSIA” została wybrana MVP  turnieju.

Skład zespołu dziewczyn : Patrycja Biegun, Wiola Bierońska, Kasia Kubik, Bożena Kurowska, Natalia Gotkowska, Emilka Walkosz, Patrycja Zdunik, Marta Talik, Marta Ponikwia, Julka Sopiak, Laura Bylica, Ewelina Wojtas, Martyna Błachut, Natalia Kurowska

LISKI NAJLEPSZE W JASIENICY (17.06.2018)

Turnieju nie rozpoczęliśmy najlepiej. Zawodnicy wyraźnie jeszcze ospali już w pierwszej minucie pierwszego meczu pozwolili gospodarzom strzelić bramkę. Jednak wraz z upływem czasu zawodnicy złapali odpowiedni rytm i wygrali 2:1. Wygrywając 4 pierwsze mecze, byliśmy pewni awansu do półfinału. W ostatnim meczu grupowym niezbyt dobrze podeszliśmy do spotkania z Górnikiem Zabrze i trochę pechowo, ale jednak przegrywamy wysoko 0:5. Następne spotkanie było już półfinałowe i miało szczególny przebieg. Po 8 minutach gry przegrywaliśmy już 0:2. Jednak charakter naszej drużyny, która nigdy się nie poddaje dał o sobie znać. Wrzuciliśmy wyższy bieg i odjechaliśmy rywalom, gole strzelała już tylko Milówka aby ostatecznie wygrać 6:2. Finał z Górnikiem Zabrze był rewanżem za mecz z fazy grupowej. Po tak wysokiej porażce wszyscy zdawali sobie sprawę, że będzie bardzo trudno o wygraną. Jednak w głowach naszych zawodników takie słowo jak „niemożliwe” nie istnieje a w oczach chłopaków było widać że są gotowi na kolejne wielkie wyzwanie. Od początku meczu finałowego przejęliśmy inicjatywę. Jak się później okazało, odpowiednio rozdysponowaliśmy siły w trakcie turnieju i „paliwa” wystarczyło również na finał. Górnik Zabrze był w stanie wytrzymać tylko początek meczu, doprowadzając do remisu 1:1. W dalszej części meczu padło jeszcze 5 bramek, ale wszystkie do bramki Górnika co dało nam wygraną 6:1. Zdobycie pucharu nie jest jednak najważniejsze, ważniejsze jest to czego dzisiaj się nauczyliśmy i co z tego zapamiętamy. Dodajmy także że po raz kolejny najlepszym strzelcem turnieju został Kuba Motyka.
W turnieju wystąpili: Arek Tetłak, Szymek Jędzkiewicz, Filip Słowik, Dawid Słowik, Kuba Motyka, Wiktor Grzegorzek, Alan Krakowski, Kacper Pala, Mikołaj Sypuła

Ty też możesz nam pomóc!

Oferta współpracy