Pierwszym wydarzeniem projektu był turniej piłki nożnej kategorii Skrzat, który zgromadził aż 8 zespołów z regionu:
🔸 Góral Żywiec
🔸 Świt Cięcina
🔸 GLKS Wilkowice
🔸 Smrek Ślemień
🔸 Lisek Milówka II
🔸 Lisek Milówka
🔸 Orlik Rajcza
🔸 Świt Cięcina II
Turniej rozegrano w formule bez klasyfikacji końcowej, dzięki czemu najważniejsze były radość z gry, dobra zabawa oraz aktywność najmłodszych zawodników .
Podczas wydarzenia rozegrano aż 28 spotkań, w których nie brakowało pięknych akcji, bramek i ogromnych sportowych emocji. Orlik w Kamesznicy przez kilka godzin tętnił życiem, a licznie zgromadzeni kibice stworzyli fantastyczną atmosferę.