W pierwszym tygodniu sierpnia , czterdziestu siedmiu Naszych wychowanków uczestniczyło w projekcie „AKTYWNE WAKACJE Z LISKAMI” któego celem była aktywizacja dzieci w okresie wakacjnym. Zadanie zostało  finansowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2022.

Dla uczestników półkoni był to niezwykle intensywny czas  podczas którego  uczestnicy   opróćz codziennych treningów miały przyjemność rozegrać kilka gier kontrolnych z zespołami :

  • Podbeskidzie Bielsko Biała
  • Winners Gołkowice
  • MFK Dolny Kubin (SVK)
  • Salos Dąbrowa Górnicza
  • AKS Niwka

Codzienne zajęcia sportowe były urozmaicane górskimi wyprawami na Hale Boraczą oraz Krawców Wierch po któego zdobyciu liski regenerowały się przez kilka godzin w Geo Parku w Glince  .W środę wybraliśmy się na wycieczkę do Dolneg  Kubina  która dostarczyła wszystkim liskom wiele wrażeń i była okazją do zapoznania się z historią Słowacji dzięki wizycie na nie zwykle urokliwym  położonym nieopoadal tego pięknego miasta , Orawskim Zamku powstałym 1241 roku.

Każdy uczestnik w nagrodę za wzorową postawę w trakcie  „Aktywnych wakacji z Liskami ” otrzymał  certyfikat uczestnictwa oraz pamiątkowy kubek 🙂