Bajkowe wakacje lisków w malowniczej estońskiej Parnawie dobiegły końca. Siedem intensywnych dni wypełnionych zajęciami rekreacyjnymi, udziałem w turnieju “Parnu Summer CUP” zakończony zwycięstwem jednego z Naszych zespołów oraz aktywny wypoczynek w mazurskich Sejnach postaną w Naszej pamięci na długo.

Turniej Parnu Summer Cup jest największym tego wtypu wydarzeniem organizowanym w tej części europy, w tegorocznej edycji wystąpiło ponad 200 zespołów z Finlandi, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski oraz blisko 3000 uczestników.  Drużyny LISKÓW wsparte zawodnikami  Świtu Cięcina, wzięły udział w zawodach kategorii wiekowej U-11, U-10 oraz U-9 w każdych z Nich pokazując się z bardzo dobrej strony. Na wielkie słowa uznania zasługuje najstarsza klategoria która wygrała wszystkie mecze grupowe dzięki czemu awanowała do wielkiego finału w którym pokonała po bardzo dobrym spotkaniu estoński zespół  Rae Spordikool  2-0 , warto podkreślić wyróżnienie dla Stanisława Słowika który został odznaczony przez organizatorów tytułem MVP turnieju . W kategorii U-10 podopieczni Daniela Golca ukończyli zmagania na miejscu 10 wykazując w każdym mecz ogromne zaangażowanie. Bardzo blisko miejsca  podium były Nasze żaczki które po rozegraniu wielu pasjonujących spotkań ukończyli turniej na miejscu trzecim.

W zawodach uczestniczyły także zespoły Świtu Cięcina oraz Mitechu Żywiec w których wystąpili Nasi wychowankowie. Dziewczyny w turnieju kat. U-14 okazały się bezkonkurencyjne, zasłużenie wygrywając turniej natomiast drużyna z Cięciny ukończyła zmagania na miesjcu 13 .

Oprócz aspektu sportowego obozu warto podkreślić czas spędzony na  mazurach  gdzie przez dwa dni mogliśmy  cieszyć się urokami mazur oraz aktywnie spędzać  czas nad jeziorem Sejny. W drodze do  bajkowej Estonii  mogliśmy podziwiać piękno litewskich i łotewskich karajobrazów,  nie zabrakło także czasu na zwiedzenie Parnawy która swoim pięknem i kliamtem   zauroczyła  wszystkich uczestników obozu.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Śląskiego w ramach programu ” Śląski Klub”