Za Nami ostatnia odsłona 14 edycji turnieju MUNDIALITO która na długie lata zostanie w Naszej pamięci. Fantastyczna atmosfera, wypełnione kibicami hale, emocje do ostatnich sekund zawodow   sprawiły że byliśmy świadkami wielkiego sportowego święta z Liskami w rolach głównych. Oba Nasze zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując drugie lokaty, przegrywając oba finały po dramatycznych konkursach rzutów karnych.

W kategorii U-11 liski okazały się najlepszym zespołem w fazie grupowej notując cztery zwycięstwa oraz remis z zespołem Slovana Zabokreki dzięki czemu awansowali do półfinału,  w którym  pokonali drużynę Trójki Czechowice Dziedzice 1-0 po bramce Stanisława Słowika . W wielkim finale po bardzo dobrym spotkaniu remisują bezbramkowo z zespołem Slovana Zabokreky 0-0,  ulegając minimalnie w konkursie rzutów karnych . Mimo porażki wrażenia z gry Naszych zawodników są znakomite: zaangażowanie, pasja, radość z gry sprawiła że z postawy zespołu w turnieju którym wystąpiło tak wiele znakomitych zespołów możemy być dumni.

W kategorii U-13 w meczach grupowych Liski odniosły cztery zwycięstwa oraz zanotowali jedną porażkę . W meczu półfinałowym pokonali drużynę Herkulesa Kochanowice 4-0 awansując do finału w którym zmierzyli się z zespołem Wisły Kraków. W regulaminowym czasie gry mecze zakończył się wynikiem 1-1 i tutaj także o zwycięstwie zadecydowały karne, w których LISKOM także nie dopisało szczęście, dzięki czemu z triumfu w turnieju mógł cieszyć się zespół z Krakowa. Mimo porażki Naszemu zespołowi należa się wielkie słowa uznania i podziwu za serce i charkter włożone w każde spotkanie.

Turniej wyróznieniami indywidalnymi zakończyła dwójka Naszych zawdonków, tytuł MVP kat. U-13 trafił do Filipa Śleziaka natomiast najlepszym strzelcem trunieju kat. U-11 został Nikodem Węglarz .

UKS LISEK MILÓWKA w turnieju MUNDIALITO 14 reprezntowali : Dawid Zawada, Antoni Słowik,  Andrzej  Rypien, Szymon Fiedor,  Filip Fiedor,  Dominik bysko,  Ireneusz Węglarz,  Nikodem  Węglarz,  Adam Somerlik,  Stanisław Słowik,  Anna Duraj,  Kacper Gustyn,  Izabela Najzer, Dawid Zawada 2012, Kacper Gołuch , Emil Szczotka, Dawid Szczotka, Bartłomiej Pytel, Wojciech Bułka , Tymoteusz Waligóra, Paweł Kupczak, Hubert Malowiec, Filip Śleziak, Sebastian Słowik, Oliwier Dziobek , Kacper Śleziak, Emilia Biela, Aleksandra Bysko, Magdalena Giewont, Natalia Somerilk, Emilia Kantyka, Lidia Duraj, Paweł Kupczak, Agnieszka Pawlus

Zarząd UKS Lisek Milówka składa serdeczne podziękowania wszystkim partnerom wydarzenia, 68 drużynom uczestniczącym w 14 edycji turnieju , 700 uczestnikom ,  rodzicom Naszych LISKÓW, którzy przez dwa tygodnie z orgomnym sercem i zaangażowaniem sprawili że każdy uczetnik mógł poczuć się wyjątkowo oraz  obsłudze sędziowskiej i  medycznej zawodów

Dziękujemy :

 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Fundacja Orły Sportu
 • Fundacja LOTTO im. Mari Konopackiej
 • Poseł na sejm RP Grzegorz Gaża
 • Wójt Gminy Milówka Robert Piętka
 • Wójt Gminy Węgierska Gorka Piotr Tyrlik
 • Przewodniczący Rady Gminy Milowka Dariusz Kocierz
 • Ośrodkowi Promocji Gminy Węgierska Górka
 • Rodzice LISKÓW
 • Obsługa sędziowska ( Kamil Węglarz, Piotr Loranc, Kacper Wojtyła, Bartosz Gruszecki, Paweł Wolny)
 • Obsługa medyczna ( Marek Węglarz, Paweł Klemczak)

Na koniec kierujemy wielkie słowa uznania do Naszych niezawodnych i niezastąpionych osób tworzących wyjątkową atmosferę wydarzenia : Kamil Bloda, Karol Stępień, Łukasz Kozubek którzy po raz kolejny podczas MUNDIALITO było „magicznie” 🙂

Więcej szczegółów dotyczących turnieju : http://www.mundailito.pl

Tabele i wyniki :https://www.tournify.pl/live/mundialito14