UKS Lisek Milówka jest nowatorskim projektem w skali Podbeskidzia, który ma na celu kompleksowe wyszkolenie przyszłego pokolenia piłkarzy i piłkarek – lepszych, ambitniejszych i bardziej świadomych wyzwań jakie niesie za sobą kariera profesjonalnego zawodnika. Naszym celem jest by dzieci pełne zapału i wiary w spełnienie swoich piłkarskich marzeń doskonalili swoje umiejętności pikarskie oraz budowali swój charakter w oparciu o szlachetne wartości takie jak szacunek, uczciwość, skromność i sumienność. Każda chwila codziennej pracy nad sobą przybliża Naszych wychowanków do wspólnego celu jakim jest stawanie się lepszym zawodnikiem i lepszym człowiekiem.

Dzieci w Naszym klubie szkolą się pod okiem pięciu profesjonalnych trenerów posiadających licencje trenerską UEFA B oraz UEFA C  w oparciu o autorski program szkolenia POLSKIEGO ZWIĄZKU NOŻNEJ . Aktualnie klub prowadzi zajęcia w sześciu grupach treningowych dla dzieci w wieku 4-13 lat w których uczestniczy regularnie 120 dzieci . W 2019 roku wspólnie z władzami Gminy, zarząd klubu podjął decyzję  o przystąpieniu do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich co było  równoznaczne ze spełnieniem przez klub szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia, dzięki czemu staliśmy się  jednostką wyróżnioną przez Polski Związek Piłki Nożnej, która dołączyła  do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności. Ten organizacyjny „krok w przód” nie byłby możliwy bez wsparcia Gminy Milówka, która na potrzeby rozwoju klubu oraz dzieci udostępniła  posiadaną  infrastrukturę sportową, co pozwoliło klubowi spełnić wszystkie kryteria i normy  infrastrukturalne dla poszczególnych kategorii wiekowych. Zajęcia treningowe odbywają się na : 

  • Kompleks boisk sportowych Podhalanki Milówka
  • Boisko Orlik w Kamesznicy
  • Pełnowymiarowa Hala Sportowa w Milówce
  • Hala sportowa w Kamesznicy
  • Nowo powstałe boisko”LISEK ARENA” o wymiarach 70×40 m , powstałe dzięki wspólnej inicjatywie Gminy Milówka oraz klubu.
5

TRENERÓW

6

GRUP

30

GODZIN ZAJEĆ TYGODNIOWO

120

ZAWODNIKÓW

Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez klub w trakcie każdego roku,  z których znaczną część stanowi dotacja na zadania publiczne   przekazywana na rozwój sportu dzieci i młodzieży przez Gminę Milówka możemy realizować wiele projektów z których bez wątpienia największymi są Międzynarodowe Turnieje Piłki Nożnej : Mundialito oraz Lisek CUP, które co roku przyciągają do Milówki setki drużyn i tysiące uczestników co stanowi stanowi  doskonałą promocję Gminy Milówka w kraju i zagranicą . W rozgrywkach których nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci do regularnej aktywności fizycznej i popularyzacja piłki nożnej w ubiegłych latach uczestniczyły min. takie zespoły jak : Wisła Kraków, Legia Warszawa, Unia Opole, Pomerania Gdańsk, Ślęza Wrocław, Tampa Brasov (Rumunia) , MSK Rużemberok (Słowacja), MSK Namestovo (Słowacja), MFK Dolny Kubin (Słowacja), Slovan Havirov (Czechy). Turnieje co roku objęte są Honorowym Patronatem Wójta Gminy Milówka Roberta Piętki.

Dzięki otrzymanym dotacjom  klub ma  możliwość pokrywania opłat startowych i dofinansowania kosztów transportu w szeregu wydarzeń począwszy od gier kontrolnych , meczów ligowych,  a  kończywszy na udziale  w licznych  turniejach rozgrywanych  w kraju i zagranicą dzięki czemu wychowankowie klubu mają możliwość rozwijania swoich piłkarskich pasji, zobaczyć wiele pięknych miejsc, nawiązać nowe znajomości i promować Gminę Milówka. Warte podkreślenia jest  wsparcie sołectw z Lalik, Kamesznicy oraz Nieledwi, które co roku przekazują środki na zakup sprzętu sportowego (piłek, trenażerów treningowych) wykorzystywanych w procesie treningowym.

ŚREDNIA ROCZNA ILOŚĆ WYDARZEŃ Z UDZIAEŁM LISKÓW

Zarząd klubu UKS Lisek Milówka składa serdecznie podziękowania Gminie Milówka za dotychczasową współpracę i bezinteresowną  inwestycję w dzieci, która jest bezcenna . Dzięki wspólnym wysiłkom klub stał się dobrem lokalnym, doskonałą  wizytówką Gminy i miejscem gdzie każde dziecko może  spełniać swoje  marzenia i właściwie się rozwijać.