21 października w Milówce odbędzie się II edycja warsztatów motoryczno- piłkarskich organizowanych przez KONKRETNY TRENING oraz UKS LISEK MILÓWKA podczas których uczestnicy będą rozwijać  zdolności motoryczne  i budować świadomości młodego sportowca. Pierwsze warsztaty były pozytywnie odebrane przez uczestników oraz ich rodziców o czym świadczą komentarze i opinie zebrane przez organizatora.

 

W planie warsztatów:

  • kształtowanie wzorców ruchowych (wzorce poruszania wielokierunkowego, wzorce ćwiczeń siłowych push i pull)
  • rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych
  • poprawa szybkości ( technika poruszania, czas reakcji, moc mięśniowa i reaktywność)
  • kształtowanie sportowej postawy (aspekt mentalny)
  • przełożenie aspektów motorycznych na boisko ( trening piłkarski oparty na małych grach, kształtowanie wytrzymałości beztlenowej)

Poprzez warsztaty chcemy zwiększać świadomość dzieci i rodziców co do potrzeby realizowania treningu nakierowanego na nabieranie uniwersalnych i specyficznych kompetencji ruchowych, takich jak bieg, skok, rzut, przysiad, pompka etc. Naszym głównym zadaniem jest zwiększenie poziomu sprawności i siły uczestników warsztatów, tak by mogli być bardziej skuteczni podczas treningów piłkarskich na boisku. Nie zapominamy również o prewencji potencjalnych urazów jako czynnika korygującego wady postawy.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: