W sobotę w drugim dniu turnieju MUNDIALITO, w Milówce i Wegierksiej Górce rywalizowali podopieczni trenerów Seweryna Barabasza oraz Damiana Gołebiowskiego. Zawody prowadzone bez klasyfikacji końcowej dosrczyły mnóstwo emocji licznie zgromadzonym kibicom.

W Milówce w rywalizacji dziewięcilatków uczestniczyły zespoły : UKS Lisek Milówka 1 , UKS Lisek Milówka 2, TJ Oravka Lesna (SVK), GLKS Wilkowice, SMS Żywiec, Nipokorni Orzesze, Beskid Gilowice. Wypełnione po brzegi kibicami trybuny, fantastyczna atmosfera którą podgrzeawał Karol Stępień sprawiała że każdy uczestnik zmagań mógł poczuć się jak na prawdziwym mundialiu. Równie emocjonująco i radośnie było w tym samy dniu w Węgierskiej Górce gdzie rywalizowali dzięsięciolatkowie, rywalami Naszych dówch zespołów były drużyny : Slovan Zabokreky (SVK), Świt Cięcina, KS Szczerbice oraz Beskid Gilowice .

Wielkimi zwycięzcami bu turniejów była każda drużyna, uczestników mundialito  dekorowali:  Wójt Gminy Milówka Robert Piętka,  Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr tyrlik,  Mateusz Łajczak ( asystent selekcjonera Reprezentacji Polski w latach 2018/2020) oraz przedstawiciele zarządu i rodziców organizatora turnieju UKS Lisek Milówka. Gratulujemy LISKOM fantastycznej postawy.

 

Patronat Nad wydarzeniem objęli :

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Fundacja Orły Sportu
  • Mikro Granty 2
  • Fundacja Lotto
  • Poseł na sejm RP Grzegorz Gaża
  • Wójt Gminy Milówka Robert Piętka
  • Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik
  • OPG Węgierska Górka