W piątek 17 listopada w Milówce rozpoczęła się 14 edycja turnieju MUNDIALITO którą zainaugurowały turnieje kategorii wiekowej U-8 oraz U-7. Rywalizacja toczyła się równolegle na dwóch boiskach i uczestniczyło w niej 10 zespołów po pięć w każdej grupie wiekowej. 

Dla podopiecznych trenera Macieja Hutyry turniej mundialito był pierwszym w życiu, emocje jakie towarzyszyły małym liskom były ogromne, każda minuta spędzona na parkiecie dostarczyła mnóstwo emocji i radości. W zawodach rozgrywanych w systemie każdy z każdym dwa nasze zespoły miały przyjemność rywalizacji z zespołami TJ Orawska Leśna LKS Pewel Ślemieńska oraz Orzeł Łękawica.

Bezpośrednio po turnieju 6 i 7 latków swoje zmagania rozpoczęli 8-latkowie, w tych rozgrywkach także nie prowadzona była klasyfikacja końcowa.  W zawodach oprócz dwóch naszych zespołów  uczestniczyły drużyny:  Beskid Gilowice,  SMS Żywiec,  Świt Cięcina. Wszystkie spotkania toczyły się fantastycznej atmosferze licznie zgromadzeni kibice mogli podziwiać wiele pięknych bramek i fantastycznych interwencji bramkarzy.

Patronat nad wydarzeniem objęli:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Fundacja Orły Sportu
  • Mikrogranty 2
  • Fundacja Lotto im.Marii Konopackiej
  • Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Gaża
  • Wójt Gminy Milówka Robert Piętka
  • Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik
  • OPG Węgierska Górka