Za Nami ósma  wyjątkowa edycja turnieju LISEK CUP, któremu przyświecał wyjątkowy cel  – wspólnie z Caritas Diecezji Bielsko–Żywieckiej w czasie trzech turniejowych dni podjęto działania mające  na celu zebranie  środków  finansowych przeznaczonych na paczki z podstawowymi artykułami niezbędnymi do życia w tych trudnych dla wszystkich Ukraińców czasach.
W rozgrywkach które odbyły się dla ośmiu kategorii wiekowych uczestniczyło blisko siedmiuset małych piłkarzy i piłkarek reprezentujących sześćdziesiąt zespołów.

W pięciu kategoriach wiekowych turnieju nie prowadzona była klasyfikacja końcowa, liczyła się tylko świetna sportowa zabawa. Wszystkie Nasze zespoły, których w kategoriach U-7, U-8, U-9 było aż sześć w każdym spotkaniu wykazywało się ogromnym zaangażowaniem i wielkimi umiejętnościami, dostarczając licznie zgromadzonym kibicom wiele niezapomnianych  wrażeń. Rywalizacja w tych turniejach odbywała się na boiskach, które specjalnie na potrzeby turnieju zostały przygotowane przez Gminę Milówka na terenach zielonych położonych przy amfiteatrze w Milówce i prezentowały się wyjątkowo okazale.

Turniejom gdzie prowadzona była klasyfikacja końcowa towarzyszyła niesamowita dramaturgia, o zwycięstwach decydowały serie rzutów karnych, bramki w doliczonym czasie gry, niesamowite parady bramkarskie natomiast rywalizacja przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze zgodnie z duchem „fair play”. W turnieju dziewczyn kategorii U-13 najlepszym zespołem okazała się drużyna Mitechu Żywiec, która po bardzo wyrównanych zmaganiach okazała się lepsza od zeszłorocznych triumfatorów drużyny Filkówki Barwałd,  na najniższym miejscu podium zmagania zakończyły dziewczyny reprezentujące Starówkę Nowy Sącz. Warto podkreślić także wyróżnienie dla Natalki Somerlik która została wybrana przez organizatorów ” MVP turnieju”.

W kategorii U-12 chłopców po niezwykle pasjonujących zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie najlepsza okazała  się drużyna Rekordu Bielsko Biała, a Nasi zawodnicy zakończyli zmagania na miejscu trzecim tracąc zwycięstwo w turnieju w doliczonym czasie gry w najbardziej emocjonującym meczu turnieju  z Rekordem.

W najmłodszej kategorii gdzie prowadzona była klasyfikacja końcowa najlepszym zespołem okazał się słowacki MFK Dolny Kubin, który w finale okazał się lepszy od drużyny Beskidu Gilowice. Liski skończyły turniej na miejscu czwartym przegrywając minimalne w meczu o ” 3 miejsce” z zespołem GLKS Wilkowice.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Piłki Nożnej, Fundacja PZU, Caritas Diecezji Bielsko–Żywieckiej, europoseł Grzegorz Tobiszowski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Gaża , Wójt Gminy Milówka Robert Piętka oraz portal https://tuzywiec.pl/

Zarząd UKS Lisek Milówka pragnie serdecznie podziękować rodzicom Naszych fantastycznych zawodników za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, dzięki Waszej ofiarności i niesamowitemu poświęceniu byliśmy świadkami wielkiego piłkarskiego święta, które wszyscy uczestnicy VIII edycji LISEK CUP zapamiętają na długo.

Specjalne podziękowania pragniemy skierować do Pana Zdzisława Hutyry, który  na potrzeby Naszego bufetu obsługującego uczestników turnieju przekazał swoje przepyszne wyroby piekarskie ze swojej piekarni – dziękujemy .