W pierwszy weekend wakacji zespół trampkarzy młodszych brał udział w prestiżowym turnieju „Olsany Cup 2019” w którym brało udział 20 zespołów z : Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.

Rozgrywki były bardzo intensywne, każdy z zespołów w ciągu dwóch dni rozegrał 12 spotkań (czas meczu 1x20min). Nasz zespółw pierwszym dniu prezentował bardzo niestabilną formę przeplatając zwycięstwa z porażkami. Wyniki z pierwszego dnia sprawiły że w swoim ostatnim meczu grupowym rozgrywanym w niedzielę podopieczni trenera Seweryna Barabasza by awansować do fazy play-off musiały wygrać a dwie drużyny mające zbliżoną liczbę punktów przegrać lub zremisować swój ostatni mecz. Stawka meczu z TJ Nafta Glebly (SVK) nie sparaliżowała Naszych zawodników , zwycięstwo 1-0 oraz straty punktów przez Louky Żlin (SVK) oraz Sokol Novosedly (CZ) sprawiły że mogliśmy cieszyć się z awansu do ćwierć-finału. W pierwszym spotkaniu play-off mierzyliśmy się z zespołem Tartan Kochutowice (CZ), początek meczu fantastyczny dla Lisków , bramka Michała Gluzy sprawiła że przez większość część spotkania byliśmy na prowadzeniu niestety fatalna końcówka i stracony gol w ostatniej akcji meczu sprawiły że z awansu do kolejnej fazy turnieju mogli cieszyć się Czesi.

Liskom została rywalizacja o miejsca 5-8, którą rozpoczęli od meczu z gospodarzami TJ Olsany, który w pięknym stylu wygrywają 3-0 rozgrywając bez wątpienia swój najlepszy mecz w tym bardzo wymagającym turnieju. W meczu o „5” miejsce po raz pierwszy w historii klubu mierzymy się z niemieckim zespołem TSV Neunkirchen, w regulaminowym czasie gry  nie zobaczyliśmy żadnej bramki więc o rozstrzygnięciu rywalizacji decydują rzuty karne w których  wygrywamy 3-2 i kończymy rywalizację w Olsanach na „5” miejscu.

Wyniki- mecze grupowe

LISEK MILÓWKA 0-3 ORBITA BUKOWNO

LISEK MILÓWKA 0-1 SLAVIA KARLOVE WARY (CZ)

LISEK MILÓWKA 0-0 SVRATKA BRNO (CZ)

LISEK MILÓWKA 0-1 LOUKY ŻLIN (SVK)

LISEK MILÓWKA 2-0 SOKOL NOVOSEDLY ( CZ)  (Michał Gluza x2)

LISEK MILÓWKA 2-1 SPARTAK PRUHONICE  (CZ) (Dominik Słowik, Michał Gluza)

LISEK MILÓWKA 1-0 HFK OŁOMUNIEC (CZ) (Szymon Zawada)

LISEK MILÓWKA 1-0 NAFTA GBELY (SVK) (Michał Zawada)

Wyniki – faza play-off

LISEK MILÓWKA 1-2 TARTAN KOHUTOWICE (CZ) (Michał Gluza)

LISEK MILÓWKA 3-0 TJ OLSANY (CZ) (Kacper Szpak Michał Zawada , Michał Gluza)

LISEK MILÓWKA 0-0 k.3-2 TSV NEUNKIRCHEN 1962 (GER)

Wyniki końcowe

  1. SLAVIA KARLOVE VARY (CZ)
  2. ORBITA BUKOWNO (PL)
  3. TARTAN KOHUTOVICE (CZ)
  4. SVRATKA BRNO (CZ)
  5. LISEK MILÓWKA (PL)
  6. TSV NEUNKIRCHEN 1962 (GER)
  7. TJ OLSANY (CZ)
  8. VESTIN (CZ)

W turnieju wystąpili : Julia Sopiak, Daniel Golec, Patryk Blaut, Kamil Węglarz, Jakub Kubas, Marcin Byrtus, Michał Gluza, Piotr Loranc, Michał Zawada, Dominik Słowik, Kacper Szpak, Szymon Zawada, Maciej Słowik. Trener: Seweryn Barabasz