Sportowy świat się zatrzymał, zaistniała sytuacja jest trudna dla Nas wszystkich apelujemy do bezwzględnego przestrzegania zasad Ministerstwa Zdrowia , wszyscy razem doceńmy heroiczną pracę w walce z koronowirusem: polskich władz, lekarzy, służb medycznych, zapobiegając i przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się wirusa . Funkcjonowanie klubu w obecnych warunkach jest niemożliwe ale jesteśmy przekonani że wspólne działania doprowadzą do szczęśliwego zakończenia . Wszystkich zawodników w czasie pandemii  prosimy o aktywne spędzanie czasu wolnego w domu       i na własnym podwórku, zachęcamy także do wyjść do lasu gdzie można aktywnie spędzić czas unikając kontaktu z drugą osobą.      W związku zaistniałą sytuacją zarząd wystosował komunikaty specjalne , podejmowane decyzje w sprawie wznowienia zajęć, rozgrywek sportowych oraz obozów oparte będą na oficjalnych zaleceniach  wystosowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komunikaty UKS Lisek Milówka związku z zawieszeniem działalności z dniem 12.03.2020 do odwołania.

1. Składki członkowskie.
Prosimy o uregulowanie składki za marzec której środki pozwolą pokryć koszty związane z wynajem hal sportowych w okresie zimowym (Łączne koszta wynajmu hal sportowych w okresie listopad 2019-luty 2020 wyniosły 11700 zł) oraz zakup polisy ubezpieczeniowej dla wszystkich zawodników i zawodniczek zarejestrowanych w systemie ” Łączy Nas Piłka” obowiązującej od 13.03.2020 do 13.03.2021 za kwotę 1350 zł. W kwietniu oraz ewentualnie w kolejnych miesiącach 2020 w których nie będą odbywały się regularne zajęcia dłużej niż dwa tygodnie nie ma obowiązku opłacenia składki, jednak z góry dziękujemy za każde finansowe wsparcie w tych miesiącach które pozwoli Nam zachować płynność finansową klubu.

2. Rozgrywki ligowe.
Wiosną 2020 roku planowany był udział w następujących rozgrywkach ligowych :

  • Liga trampkarzy starszych – 3 liga
  • Liga młodzików – 3 liga
  • Liga orlików gr.1
  • Liga orlików gr.3
  • Liga orlików gr.3 (dziewczyny)
  • Liga żaków gr.1
  • Liga żaków młodszych .

Na dzień dzisiejszy wszystkie rozgrywki zostały wstrzymane do dnia 26.04.2020
Komunikat PZPN
Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.

3.LISEK CUP V
Na dzień dzisiejszy termin turnieju zostaje bez zmian w przypadku niemożności rozegrania zawodów w dniu 6.06.2020 , wydarzenie zostanie przeniesione na drugą połowę sierpnia . Informujemy że rozgrywki zostały został objęte Patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich”. Szczegóły dotyczące LISEK CUP VI w załączonym linku https://uksmilowka.pl/informacje/lisek-cup-vi/

4. Letni obóz
Decyzję dotyczącą odwołania obozu lub zmiany w jego programie zostanie podjęta w pierwszej połowie maja. W przypadku gdy będzie istniało realne zagrożenie dla dzieci zostanie on bezwzględnie odwołany. Na dzień dzisiejszy klub dokonał wpłat zaliczek w wysokości 20 tys zł. W związku z minimalizowaniem ewentualnych  strat finansowych poniesionych przez Państwa i klub  , przygotowujemy warianty alternatywne.
a) Pesymistyczny – w przypadku dalszych ograniczeń uniemożliwiających przeprowadzenie obozu, próba przełożenie rezerwacji na rok 2021
b) Optymistyczne – obóz zgodnie z planem z zachowaniem szczególnych środków ostrożności lub zmiana planu spowodowana odwołaniem turnieju w Talinie lub zamknięciem granic i zorganizowanie obozu w Mrągowie w zbliżonym terminie lub w sierpniu.

*Informujemy że organizator turnieju „Talin Cup” zobowiązał się do zwrotu wszystkich kosztów poniesionych przez klub ( różnica w zwrocie będzie jednak zależna od kursu euro)  czekamy na odpowiedzi  z Ośrodka Polonez w Mrągowie oraz przewoźnika (Łączne zobowiązania związane z odwołaniem rezerwacji   na skutek podpisanych umów z oboma podmiotami wynoszą  7,5 tys. zł ) .

Oświadczenia organizatora turnieju ” Talin Cup” : „Rozprzestrzenianie się koronowirusa dotknęło wszystkie kraje wszystkich kontynentów i oczywiście słuchamy raportów Ministerstwa Zdrowia, służb publicznych i innych władz.Mamy ogromną nadzieję, że proces pandemii będzie daleko w tyle, gdy Tallinn Cup 2020 rozpocznie się od 2 do 5 lipca ! Do tej pory udział w turnieju potwierdziło około 80 drużyn z Estonii, Szwecji, Finlandii, Cypru, Polski, Francji, Hiszpanii, Indii, Nigerii, Rosji, Chin, Łotwy i Białorusi. Jednocześnie rozumiemy obawy klubów i rodziców związane z konsekwencjami finansowymi, jeśli wirusem nie da się powstrzymać, a nasz turniej musi zostać odwołany! Wierzymy, że wszystko się wydarzy, ale jeśli wbrew naszym przekonaniom koronawirus nie zezwala na organizację imprezy lub jeśli któryś z uczestników nie będzie w stanie dojechać na miejsce ze względu na postanowienia ograniczenie ruchu, to opłata za turniej wyniesie w pełni zwrócone takim uczestnikom. W dalszym ciągu będziemy informować raporty władz i ekspertów o COVID-19, zajmiemy wyważone i rozsądne stanowisko dotyczące organizacji i przeprowadzenia turnieju piłkarskiego Tallinn Cup 2020, w oparciu o sytuację w Europie oraz inne kraje! ”

Zarząd UKS „Lisek” Milówka