W sobotę w Milówce zainaugurowana została 13 edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nonżnej MUNDIALITO której bohaterami były zespoły  kategorii żak.  Emocji , pięknych bramek fantastycznych interwencji bramkarzy było bez liku a cały turniej upłynął w fantastycznej sportowej atmosferze .

Zmagania tuż po ósmej rano zainaugurowały zespoły z rocznika 2015 w których dwa Nasze zespoły prowadzone przez trenerów Piotra Bryje oraz Alberta Wróbla rywalizowały z zespołami: MSK Namestovo, Beskid Gilowice, GLKS Wilkowice oraz Świt Cięcina. Nasze zespoły spisały się rewalcyjnie dostarczając mnóstwo emocji licznie zgromadzonym kibicom.

Bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji ośmiolatków do rywalizacji przystąpili ich o rok starsi koledzy tym razem LISKI miały przyjemność rywalizacji z : MSK Namestovo, Słowian Łodygowice, Beskid Gilowice, Niepokorni Orzesze i podobnie jak chwilkę wcześniej Nasi zawodnicy raz za razem cieszyli się z pięknych bramek i składnych akcji.

Zmagania z trybun z orgnomym zaciekawiem obserwował Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Gaża który był po ogromnym wrażeniem zaangażowania i umiejętoności małych piłkarzy , z inicjatywy Pana Posła po turnieju kategorri  U-9 odbył się konkurs rzutów karnych w którym uczestniczył wybrany zawodnik z każdej drużyny a trójka  zwyciezców wśród których była także Amelka Żyrek otrzymała oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w Katarze.

W wolnych chwilach od sportowej rywalizacji na każdego uczestnika MUNDIALITO czekała słodka niespodzianka przygotowana przez BALONOWE IMPREZY  . Dziękujemy rodzicom grup żaczków oraz Łukaszowi Kozubkowi za pomoc w organizacji turnieju dzięki Wam każdy uczestnik zmagań mógł poczuć się jak na prwadzimy MUNDIALIU :).

UKS LISEK MILÓWKA REPREZENTOWALI : Wiktor Szymczyk, Bartłomiej Słowik, Błażej Golec, Dominik Kantyka, Leon Kołodziejczyk, Szymon Kamiński, Franciszek Moń,  Józef Brączek, Kamil Haręża, Karol Witos, Julian Wenglarzy, Kacper Kowalski, Śleziak Michał, Wiktor Gołuch,  Amelia Żyrek, Marcel Młocek, Martina Mikus, Zofia Szeląg, Szymon Kostecki, Oskar Kubica, Michał Wróbel, Emilia Worek, Ireneusz Węglarz, Kacper Sikora, Wiktor Sikora, Adam Witos, Ksawery Kotrys, FIlip Motyka, Nikolas Cwajna, Remigiusz Rypień, Jakob Jabłeka