Poniedziałek był wyjątkowo udanym dniem dla dziewczyn Naszego partnerskiego klubu TS Mitech Żywiec, które po fantastycznym spotkaniu wygranym z Rakowem Częstochowa 4-1 zdobyły Mistrzostwo Śląskiej Ligi Młodziczek w sezonie 2022/2023 broniąc tym samy tytułu z przed roku. Wielkiego wyczynu dokonały także zawodniczki, które na codzień uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Kamesznicy. W turnieju półfinałowym szkolnych zawodów w piłkę nożną w kategoriach klas IV- VI oraz VII-VIII rozgrywanych w Milówce okazały się najlepszym zespołem w obu kategoriach, dzięki czemu awansowały do FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH.

Mecz z Rakowem był spotkaniem dwóch godnych siebie zespołów jednak z każdą upływającą minutą  spotkania Nasze dziewczyny uzyskiwały coraz większą przwagę dokumntując swoją fantastyczną  grę czterma bramkami zdobytymi przez Natalię Somrlik, Anie Duraj oraz Aleksandrę Bysko (2 bramki) odnocząc w  pełni zasłużone zwycięstwo dzięki któremu  zapewniły  sobie na mecz przd końcem sezonu tytuł najlpszego zespołu dziewczyn w wojwodztwie śląskim w katgorii młodzik.

TS MITCH ŻYWIEC 4-1 RAKÓW CZĘSTOCHOWA

bramki : Aleskandra Bysko (2) , Natalia Somrlik, Anna Duraj

Skład: Zofia Kąkol, Karolina Krysta, Helena Figura, Emilka Kantyka, Magdalena Giewont, Emilia Biela, Natalia Somrlik, Anna Duraj, Aleksandra Bysko, Oliwia Ziókowska, Maja Antolak, Izabela Najzer, Wiktoria Kocoń

W tym samym dniu w Milówce odbyły się organizowane przez Ślaski Szkolny Związek Sportowy , półfinały wojewódzkie w piłkę nożną dziewczyn w kategoriach klas IV-VI oraz VII-VIII w których bezkonkurencyjne były podopieczne trenera Seweryna Barbasza reprezentujące  SP w Kamesznicy. Warto podkreślić że w tej malutkiej liczącej niespełna 3 tys. mieszkańców miejscowości piłka nożna dziewczyn cieszy się ogromną popularnosćią , obecnie w Naszych grupach treningowych trenuje 21 dziewczyn pochodzących z Kamesznicy co z pewnością jest fenomnem na skalę całego kraju.

Mitech Żywiec w dniu  24 czerwca będzie obchodził 20-lecie istnienia,  podczas uroczstych obchodów zaplanowano  min. turniej piłki nożnej dziewczyn kat. U-12 oraz U-14 w którym wystąpią min. zespoły Wisły Kraków oraz Górnika Zabrze oraz odbędzie się mecz byłych zawodniczek klubu ( min. Kinga Szemik, Maja Stopka, Bożena Kurowska i wiele innych ) z obecną drużyną seniorek . Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.