W dniu dzisiejszym do Milówki zawitała  MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW która jest najnowszym projektem POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ  mającym na celu wyszukiwanie piłkarskich talentów na miarę przyszłych Reprezentantów Polski w małych ośrodkach .

Spotkanie z „MOBILNYM AMO” rozpoczęło się od szkolenia trenerów i rodziców przeprowadzonego przez trenerów Krzysztofa Szumskiego oraz Szymona Tabackiego  odpowiadających  za projekt w województwie śląskim, bezpośrednio po nim rozpoczęły się zajęcia z udziałem zawodników UKS Lisek Milówka oraz zawodniczek TS Mitech Żywiec nominowanych przez trenerów klubowych .

Pierwsza część zajęć oceniała umiejętności indywidualne zawodników , druga natomiast składała się z „gry selekcyjnej” w której uczestnicy treningu mieli za zadanie pokazać wszystkie swoje atuty. Bez wątpienia udział w tego typu wydarzeniu był dla wszystkich małych sportowców  sporym przeżyciem oraz cenną lekcją która z pewnością zmobilizuje do jeszcze większej pracy  nad sobą, warto podkreślić fakt że  w czasie trwającego prawie dwie godziny treningu uczestnicy zajęć  wykazali się  profesjonalizmem oraz ogromnym zaangażowaniem.

ZARZĄD UKS LISEK MILÓWKA pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji MOBILNEJ AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW : Wójtowi Gminy Milówka Panu Robertowi Piętka , Hotelowi  Tycjan oraz gospodarzom obiektu LKS-u Milówka .