Już w sierpniu na LISKÓW czeka nie lada gratka jaką będą prozdrowotne pólkolonie sportowe w której będzie mogło wziąć udział 45 Naszych wychowanków.W ramach półkolonii odbędą się zajęcia piłkarskie , warsztaty dietetyczne oraz psychologiczne a także treningi z trenerem specjalizującym się w przygotowaniu motorycznym.

Charakterystyka planowanych działań w czasie sportowej półkolonii zaplanowanej w dniach 7-11 sierpnia.

Zajęcia motoryczne
Trening motoryczny dla dzieci i młodzieży uprawiającej piłkę nożną chcących poprawić swoje osiągnięcia. Jest on nastawiony na poprawę konkretnych zdolności motorycznych takich jak: ​-szybkość, -wytrzymałość, -siła, -gibkość, -zwinność -koordynacja Każda dyscyplina ma swoją określoną specyfikę wysiłku jak i wzorce ruchowe nad którymi każdy sportowiec powinien pracować indywidualnie, ponieważ nie wszystko jest do zrobienia podczas treningu na boisku. W zawodowym sporcie normą jest to że, zawodnik jest poddawany specjalistycznemu treningowi motorycznemu mającemu przygotować go do trudów całego sezonu i coraz bardziej intensywnego kalendarza rozgrywek. Testy motoryczne pomagają zbadać twoją obecną formę i porównać ją do poprzednich okresów treningowych, jest to obiektywny wskaźnik poziomu wytrenowania oraz sprawności funkcjonalnej. Szczegóły  zajęć na stronie internetowej  http://www.konkretnytrening.pl

 

Warsztaty dietetyczne

Podczas warsztatów kulinarnych dla młodych sportowców, uczestnicy dowiedzą się, co jeść przed, po i w trakcie treningu aby poprawić swoją formę sportową. Nie tylko zdobędą niezbędną wiedzę, ale także nauczą się praktycznych umiejętności kulinarnych. Przygotują własnoręcznie pyszne i zdrowe przekąski okołotreningowe, które dostarczą energii i substancji odżywczych niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na boisku, arenie czy boisku treningowym. Więcej szczegółów na temat warsztatów  na stronie internetowej www.SportuJemy.pl

Warsztaty psychologiczne

Praca nad motywacją, pewnością siebie, zarządzaniem stresem i emocjami, koncentracją uwagi i dobrą komunikacją w drużynie, ma niebagatelny wpływ na osiągane wyniki sportowe, ale też na satysfakcję z podejmowanej aktywności. Stanowi ważny środek w dbaniu o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, szczegóły dotyczące warsztatów znajdą Państwo na stronie internetowej https://kartysportowca.pl/

Treningi piłkarskie

Każdego dnia prozdrowotnych półkolonii sportowych odbywać się będą treningi piłkarskie zgodne z program szkolenia PZPN dla poszczególnych kategorii wiekowych doskonalące umiejętności dziekca w zakresie taktyki i techniki. Urozmaiceniem zajęć będą gry kontrolne z przebywającymi na  obozach w Milówce drużynami.

Wycieczka 

Jeden dzień prozdrowotnej pólkolonii  zostanie przeznaczony na wyciczkę podczas której jej uczestnicy udadzą się na jeden z najbardziej malowniczych szczytów w beskidach jakim jest góra Rysianka, w drodze powrotnej regeneracja i aktywny wypoczynek w GEOPARKU w Glince.

Zapisy ?

Szczegóły dotyczące zapisów zostaną podane na Naszych stronach po 20 lipca 🙂