W sobotę  liski  wystąpiły w prestiżowym turnieju ” STANKOWANY CUP”, cieszącym się ogromną  popularnością  u Naszych południowych sąsiadów . W stawce blisko czterdziestu zespołów rywalizujących równolegle w kategoriach wiekowych: U-9, U-8, U-7, trzy Nasze zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony dostarczając bardzo licznej grupie Naszych kibiców wiele pozytywnych emocji.

Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych stała na bardzo wysokim poziomie, do Stankovan zawitały takie drużyny jak min. : Juventus Żilina, MSK Żilina, MFK Dolny Kubin, Slovan Zabrkreky, AS Trencin, MSK Roznava, MFK Dubnica, Fomat Martin, MSK Roznawa , Nasze zespoły były jedynymi zespołami z  poza Słowacji które uczestniczyły w tych niezwykle interesujących zawodach .

Dla wielu Naszych zawodników  był to pierwszy zagraniczny turniej  który z pewnością na długo zostanie w ich pamięci , rywalizację młodych adeptów futbolu  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności od samego  rana do późnego popołudnia zmagania mimo ogromnego upału obserwowały setki osób. Liski w każdej każdej kategorii wiekowej uplasowały się na czołowych lokatach, podopieczni trenera Maćka Hutyry zakończyli zawody na miejscu trzecim, o rok starsi koledzy na miejscu szóstym natomiast znakomitą dyspozycję z ostatnich tygodni potwierdziły Nasze żaczki które podobnie jak tydzień temu na Stadionie Śląskim zakończyli zmagania na drugim miejscu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom zawodów za gościnność i życzliwość jaką okazali wszystkim liskom oraz rodzicom Naszych  zawodników którzy mimo sporej odległości w tak licznym gronie pięknie wspierali Nasze zespoły w Stankowanach 🙂