Konkretny Trening wraz z UKS Lisek Milówka zapraszają wszystkich zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji ruchowych zawodników i zawodniczki  do wzięcia udziału w pierwszej edycji “Beskidzkich warsztatów motorycznych”.

Celem naszej inicjatywy jest pokazanie i zaaplikowanie uczestnikom profesjonalnych i dostosowanych do wieku rozwojowego dzieci treningów z zakresu przygotowania motorycznego. Trening motoryczny jest obecny na każdym poziomie treningu sportowego, a wraz z coraz mocniej napiętym terminarzem rozgrywek jego znaczenie w procesie treningowym wzrasta. Każdy młody sportowiec który marzy o karierze powinien od najmłodszych lat nabierać tzw. kompetencji ruchowych które pozwolą mu lepiej znosić trudy intensywnych treningów oraz uniknąć kontuzji przeciążeniowych podczas wieku seniorskiego. Czym więcej umiejętności ruchowych mały Jasiu pozna podczas bycia Jasiem, tym bardziej sprawnym i gotowym do znoszenia trudów życia codziennego Janem będzie. To proste stwierdzenie jest w wielu wypadkach prawdziwe! Na pewno każdy z nas uczył się jazdy na rowerze. Jest to umiejętność która raz nauczona, towarzyszy nam praktycznie do końca życia. Podobnie jest ze wzorcami ruchowymi takimi jak bieg, skok, rzut. Ale czy te wszystkie elementy są w dzisiejszym świecie tak naturalne jak kiedyś? Niestety obserwując współczesną młodzież na treningach na przestrzeni lat odpowiedź brzmi NIE. Czynników wpływających na taki stan rzeczy jest kilka a tylko wierzchołkiem góry jest jakość zajęć WF w szkole. Nauczanie podstawowych wzorców ruchowych każdemu dziecku pomoże w byciu lepszym piłkarzem, spowoduje że będzie umiało bardziej ekonomicznie wykonać czynność ruchową na boisku której wymaga trener. Na podstawie lat pracy z dziećmi i młodzieżą dopasowuję treści treningowe do grup z którymi pracuje. Przy pracy z dziećmi trzeba być cierpliwym i nieraz zaczynać od tzw. fundamentów ruchowych takich jak skok, rzut, bieg lecz z biegiem czasu można osiągnąć świetne rezultaty będąc regularnym. Chcę by na terenie Żywiecczyzny zaczęto baczniej zwracać uwagę na element przygotowania fizycznego młodych piłkarzy i chcę skierować ofertę warsztatów do środowiska w którym wychowałem się sportowo. Mam nadzieję że moje doświadczenie zdobyte w pracy w dużych jak na polskie realia klubach, pomoże przyszłym piłkarzom wejść na wysoki poziom sportowy i spowoduje że nie będą mieli do czynienia z profesjonalnym treningiem motorycznym dopiero na etapie gdy “wypłyną na szerokie wody” (czyt. transfer).

W planie naszych warsztatów są:

  • kształtowanie wzorców ruchowych (wzorce poruszania liniowego i wielokierunkowego, wzorce ćwiczeń siłowych push i pull)
  • rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych
  • poprawa szybkości ( technika poruszania, czas reakcji, moc mięśniowa i reaktywność)
  • kształtowanie sportowej postawy (aspekt mentalny)
  • przełożenie aspektów motorycznych na boisko ( trening piłkarski oparty na małych grach)

Oferujemy pracę w małych grupach maks. 12 osób co sprawi że Trenerzy będą mogli szczegółowo udzielić porad podopiecznym.

Na końcu warsztatów w ramach podsumowania zdobytych umiejętności zaplanowana jest rywalizacja pod tytułem “Konkretny Zawodnik” mająca na celu oswojenie młodych piłkarzy z działaniem pod presją oraz zawierająca element rywalizacji.

Plan warsztatów 23.09.2023

9.00-9.30 Odprawa i zapoznanie z trenerami + wspólna rozgrzewka

9.30-11.00- Trening w grupach ( grupa 1 trening piłkarski, grupa 2 trening motoryczny)

11.00-11.15 – Przerwa na posiłek

11.15-12.45- Trening w grupach ( grupa 2 trening piłkarski, grupa 1 trening motoryczny)

12.45-13.15 – “Konkretny Zawodnik”- rywalizacja podsumowująca warsztaty

13.15- Podsumowanie warsztatów wraz z rodzicami

Organizatorzy wydarzenia

  • Arkadiusz Kupczak Konkretny Trening
  • UKS Lisek Milówka

W razie pytań zapraszam do kontaktu:

  • Kontakt: tel. 693 583 821
  • e-mail: konkretnytrening@gmail.com

Więcej informacji na stronie:
www.konkretnytrening.pl

Zapisy
https://forms.gle/ouu8nMcdwdm7jm2Z9